Kosmetyki do cery mieszanej - Combination Skin

Balansująca pielęgnacja skóry mieszanej

Główną przyczyną powstawania zanieczyszczeń na skórze mieszanej jest nadmierna aktywność gruczołów łojowych. Dodatkowym utrudnieniem dla właściwej pielęgnacji może być jej równoczesne przesuszenie. Większa produkcja sebum prowadzi do nieatrakcyjnego błyszczenia się skóry w środkowym obszarze twarzy (tzw. Strefa T), podczas gdy suche obszary boczne (najczęściej policzki) są napięte i powodują uczucie dyskomfortu.

Pielęgnacja skóry mieszanej wymaga stosowania preparatów, które normalizują aktywność gruczołów łojowych w skórze, zapobiegają gromadzeniu się nadmiaru sebum na naskórku i utrzymują odpowiedni poziom nawilżenia w skórze. Linia COMBINATION SKIN zapewnia skuteczne zmatowienie skóry i jednoczesne dostarczenie jej aktywnego nawilżenia.

Uciążliwe błyszczenie, wypryski, uczucie ściągnięcia i suchości po myciu – to najczęstsze problemy osób sięgających po kosmetyki do pielęgnacji skóry mieszanej. Do codziennego dbania o problematyczną i wymagającą cerę najlepiej sprawdzają się żele, płyny i kremy o lekkich konsystencjach, które wspomagają redukcję zawartości tłustych lipidów, zmniejszają pory oraz wyrównują suche obszary naskórka. Linia Combination Skin stworzona przez niemiecką markę Janssen Cosmetics obejmuje preparaty, które przywracają komórkom naturalną równowagę, utrzymują optymalne nawilżenie i redukują widoczność niedoskonałości.

Pielęgnacja skóry mieszanej – co warto o niej wiedzieć?

Prawidłowa pielęgnacja skóry mieszanej powinna uwzględniać demakijaż, tonizowanie oraz nawilżanie. Combination Skin to nowatorska linia produktów, w której skład wchodzą preparaty dogłębnie oczyszczające oraz kremy do cery mieszanej o szczególnie lekkiej konsystencji. Zawarte w nich składniki aktywne skutecznie uzupełniają niedobór wody, zmniejszają widoczność rozszerzonych porów, a także redukują wydzielanie sebum. W składzie kosmetyków w postaci kremów i płynów znalazły się aloes, krzemionka, ekstrakt z krasnorostu oraz substancja podobna do cukru pozyskana z otrębów ryżowych, która równoważy zawartość lipidów w suchych i tłustych obszarach skóry.

Kosmetyki do pielęgnacji cery mieszanej

Niski poziom nawilżenia i wzmożona aktywność gruczołów łojowych sprzyjają powstaniu niedoskonałości. Dlatego kosmetyki do pielęgnacji cery mieszanej opracowane przez specjalistów z Janssen Cosmetics nie tylko redukują zawartość lipidów, ale także przeciwdziałają powstawaniu wyprysków. Unikalne substancje naturalnego pochodzenia znajdujące się w preparatach regulują produkcję sebum, zmniejszają problem niedostatecznego nawodnienia cery oraz eliminują uczucie nieprzyjemnego ściągnięcia po myciu. Regularna pielęgnacja twarzy przy pomocy płynów oczyszczających, kremów nawilżających i innych kosmetyków z linii Combination Skin sprawia, że skóra ponownie nabiera świeżego i atrakcyjnego wyglądu, a wszelkie defekty stają się mniej widoczne.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4