Rok 2020 przyniósł nam bezprecedensowe wyzwania, również w kwestii pielęgnacji naszej skóry. W artykule wyjaśniamy, jak skutecznie przeciwdziałać niedoskonałościom skóry, związanym z nowym wyzwaniem dermo-kosmetycznym, jakim jest „trądzik maseczkowy”.

Długotrwałe noszenie maseczek może doprowadzić do zaczerwienienia i przesuszenia skóry, powstawania niedoskonałości oraz zaostrzenia zmian trądzikowych, przyczyniając się do powstawania „trądziku maseczkowego” MASKNE (gra słów z języka angielskiego: „mask” – maseczka i „acne” – trądzik). Jego przyczyną jest zwiększona produkcja sebum i nadmierna kolonizacja bakterii i drobnoustrojów. Maska tworzy swojego rodzaju okluzję, zaburzając homeostazę, a tym samym utrudnia też „oddychanie” skóry, powodując zaczopowanie ujść mieszków włosowych.

Uwaga: pozostałości makijażu na maseczce

Może się zdarzyć, że pozostałości Twojego makijażu będą przylegać do wnętrza maski, przyczyniając się do powstawania „trądziku maseczkowego”. Jeśli możesz, ogranicz stosowanie kolorowych kosmetyków do niezbędnego minimum. Wybieraj lekkie formuły o jak najbardziej naturalnym składzie i łagodnym działaniu.

Jak zapobiec „trądzikowi maseczkowemu”?

Zapoznaj się ze skutecznym rytuałem pielęgnacyjnym, przygotowanym na bazie produktów z linii OILY SKIN . Systematyczna aplikacja tych preparatów pozwoli zapobiec przesuszeniu skóry oraz występowaniu wyprysków i stanów zapalnych, które mogą pojawić się na naszej skórze w wyniku noszenia maseczek ochronnych. Ekstrakt z drożdży, aloes, allantoina, modrzewnik lekarski oraz czerwone algi, w widoczny sposób poprawiają kondycję skórę ze skłonnością do powstawania niedoskonałości.

#1RYTUAŁ OCZYSZCZANIA

Poranne i wieczorne oczyszczanie to najważniejszy etap w pielęgnacji skóry. W tym celu sięgnij po Clarifying Cleansing Gel delikatny żel oczyszczający skórę z pozostałości makijażu i zanieczyszczeń, które zgromadziły się pod maseczką ochronną przez cały dzień. Tonik Purifying Tonic Lotion z drożdżami i allantoiną przygotuje skórę na aplikację kolejnych produktów pielęgnacyjnych.

#2 SERUM NORMALIZUJĄCE

Normalizing Skin Complex to wysoce skuteczny koncentrat składników aktywnych do miejscowego stosowania, ukierunkowany na zwalczanie niedoskonałości skóry. Lekka formuła zawiera kwas salicylowy, który penetruje w głąb ujścia gruczołów łojowych.

#3 CAŁODOBOWA PIELĘGNACJA

Skórze z tendencją do powstawania zmian trądzikowych często towarzyszy szorstka struktura i nadwyżka produkcji sebum. Lekki krem-żel Clarifying Cream Gel spełnia wszystkie wymagania 24-godzinnej pielęgnacji skóry z tendencją do powstawania niedoskonałości i stanów zapalnych. Optymalizuje pracę gruczołów łojowych, pozostawia skórę zmatowioną i nawilżoną.

#4 REGULARNIE WYMIENIAJ I PIERZ MASECZKI

Maski ochronne zmniejszają ryzyko zakażenia siebie, ale też innych osób drogą kropelkową. Taka bariera będzie jednak skuteczna tylko wtedy, kiedy zadbasz o jej prawidłowe, bezpieczne stosowanie. Maseczkę wielokrotnego użytku, na przykład tę bawełnianą, pierz regularnie. Maseczki jednorazowego użytku, zmieniaj nie rzadziej niż co 2-3 godziny – nie tylko ze względów higienicznych. Wirusolodzy ostrzegają, że maska chirurgiczna po takim czasie traci swoje właściwości ochronne. Podobnie jest z maseczkami tekstylnymi.

WSKAZÓWKA: Ratunek dla przesuszonej skóry ust z powodu noszenia maseczki ochronnej


Aplikuj na noc nasz bestseller Goodnight Lip Mask odżywczy balsam na usta, który pozwoli Ci zregenerować suchą i spierzchniętą skórę ust.