fbpx

SENSITIVE SKIN to innowacyjny system pielęgnacyjny wspierający skórę wrażliwą, z trądzikiem różowatym, atopowym zapaleniem skóry, w trakcie trwania chemio- i/lub radioterapii oraz po jej zakończeniu.

Prawidłowe leczenie skóry wrażliwej polega na uspokojeniu skóry, łagodzeniu podrażnień, zmniejszeniu zaczerwienienia oraz stabilizacji bariery skórnej.

Zarówno chemio jak i radioterapia powodują, że skóra staje się nadwrażliwa, a także podatna na podrażnienia i uszkodzenia. By przywrócić naskórkowi optymalny poziom nawilżenia oraz wspomóc procesy regeneracyjne, warto sięgnąć po specjalistyczne preparaty pielęgnacyjne. Skórę po chemio- i/lub radioterapii trzeba traktować szczególnie starannie, by stworzyć jak najlepsze warunki do regeneracji. Preparaty z linii SENSITIVE SKIN ograniczają popromienne uszkodzenia skóry takie jak: oparzenia, suchość, zaczerwienie, świąd, złuszczanie i pękanie naskórka.

Linia SENSITIVE SKIN jest całkowicie wolna od potencjalnych składników drażniących, takich jak substancje zapachowe, alergeny i barwniki. Wszystkie produkty z linii SENSITIVE SKIN mogą być stosowane jako kuracja uzupełniająca leczenie dermatologiczne.